VADNÖVÉNYES ÉLET - VADNÖVÉNYES KONYHA

A tavasz ehető és gyógyító növényei az életünkben

2025. március 29., szombat | 16:00 - 20:00

a négy évszakos programsorozat következő témája

A TAVASZ EHETŐ ÉS GYÓGYÍTÓ NÖVÉNYEI ÉLETÜNKBEN

A programsorozat minden eleme önállóan is értékes és hasznos, de a legteljesebb és átfogóbb képet természetesen a négy évszakot felölelő alkalmakon való részvétel nyújtja.
Az aktuálisan tavasszal gyűjthető és a konyhánkban feldolgozható vadnövényeket ismerjük meg. Az előadáshoz növényhatározás és kóstolás is kapcsolódik! Tehát nemcsak mindent a szemnek, hanem konkrétan növényekkel is találkozni fogunk.

Kitekintő:

A következő, április 26-ai alkalommal terepre megyünk Debrecen környékén, hogy a saját környezetünk vadnövényeinek felismerésében szerezzünk jártasságot.

Május 31-én pedig megnyit a boszorkány konyha és kencéket, olajokat, fermentált vadnövényeket és egyéb étkeket fogunk készíteni.Várunk szeretettel a vadnövények világában!

Ha teheted, kérünk hozz magaddal poharat és kiskanalat

A program szervezője

Sárosi Eleonóra
agármérnök, természetpedagógiai szakvezető

Részvételi információk

Hozzájárulás: 3000 Ft

Részvételi szándékodat - hogy mindenkinek jusson kóstoló - a harmoniahazdebrecen@gmail.com email címen jelezheted

Aktuális programok